Thesari Jetes

Tuesday, May 8, 2012

Pula në fushë, bën tifo për Blackburnin (Video)

0 comments
 
...( Thesari Jetes )...

Një ngjarje interesante ka ndodhur në ndeshjen e Premierligës Angleze, ndërmjet Blackburnit dhe Wigan Athletic. Gjersa skuadrat vazhdonin lojën në stadium, ata u deshtë të ndalen për një moment kur një pulë futet në fushë duke mbajtur në krah flamurin e skuadrës së Blackburnit, si një “tifoze” e zjarrtë e skuadrës vendase.
Portierit mysafir Al Habsi i doli punë për ta zënë pulën kundërshtare por që fal ndihmës së Aiyegbenit, pula ra në duar të lojtarëve dhe iu dorëzua personalit të sigurimit.
E keqja e krejt kësaj ishte se Blackbrun humbi ndeshjen me Wigan dhe që nuk më gjasa për mbijetesë në Premierligë.
Leave a Reply