Thesari Jetes

Monday, May 7, 2012

2 SUPER golat e Shaqirit ndaj Zurich (Video)

0 comments
 
...( Thesari Jetes )...


Xherdan Shaqiri shënoi 2 gola në fitoren e Basel ndaj Zurich me rezultat 5 me 1. Ishin vendasit që kaluan të parët në epërsi, por 2 golat e Xherdanit e kthyen Baselin në lojë.
Së pari Xherdani barazoj rezultatin nga penalltia ndërsa golin e dytë dhe të avantazhit e shënoj pak minuta më vonë kur pas një depërtimi në mes të 2 lojtarëve plason një goditje e cila gjeti rrjetën.
Kjo paraqitje ishtë një nga të fundit për Xherdanin në fanelën e Baselit para se ti bashkohet gjigandit bavarez Bayern Munchen.

Leave a Reply